درباره آلمان

چاپچاپ

در این بخش اطلاعات اولیه و اساسی مورد نیاز برای یک سفر نمایشگاهی به این کشور جمع آوری شده است. همچنین خدمات مورد نیاز علاقمندان نیز در بخش خدمات در منوی سمت راست سایت ارائه گردیده است. خواهشمند است در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی از طریق فرم درخواست اطلاعات با ما تماس حاصل نمائید و یا به نمایندگان ایرانی نمایشگاه مورد نظر خود مراجعه نمائید.

آلمان پس از آمریكا و ژاپن سومین قدرت صنعتی جهان است. اولین نشانه های رشد اقتصادی آلمان بعد از انقلاب صنعتی پدیدار شد اما در طی دو جنگ جهانی اقتصاد کشور به شدت آسیب دید. بهبود اقتصادی این كشور پس از جنگ جهانی دوم «معجزه اقتصادی آلمان» نامیده می شود. امروزه از آلمان به عنوان یک کشور پیشرو، نوآور و سرمایه گذارِ پروژه های تحقیقاتی نام برده می شود.

 این کشور بزرگترین قطب اقتصادی اروپا به شمار می رود و جایگاه چهارم تولید ناخالص داخلی را در جهان به خود اختصاص داده است. در سال 2012، این کشور سومین صادر کننده جهان (1400 تریلیون دلار) و سومین وارد کننده جهان (1200 تریلیون دلار) بوده است.

سیاست اقتصادی و اجتماعی آلمان بر پایه اقتصاد بازار اجتماعی است و صادرات 41٪ از تولید ملی را به خود اختصاص می دهد. همچنین بخش خدمات حدود 70 درصد، صنعت 29 درصد، و کشاورزی 9 درصد از کل تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می-دهند.

وسایل نقلیه، ماشین آلات، محصولات شیمیایی، محصولات الکترونیکی، تجهیزات الکتریکی، داروسازی، تجهیزات حمل و نقل، فلزات اساسی، محصولات غذایی، و صنایع لاستیک و پلاستیک ده بخش صادراتی برتر آلمان را تشکیل می دهند. همچنین بانكداری و امور مالی از مهمترین منابع درآمد ارزی این کشور می باشند و فرانكفورت به عنوان مرکز استقرار بانک اروپا، یكی از مراكز اصلی امور مالی و تجاری جهان به شمار می رود. 

نرخ بیکاری در این کشور در فوریه 2014 برابر 5.1 درصد بوده است. اکثر افراد شاغل (73 درصد) در بخش خدمات از جمله در حمل و نقل، هتل‌ها و رستوران‌ها، خدمات اجتماعی و بهداشت و درمان، مسکن و بخش مالی مشغول به کار هستند. بخش تولید 24 درصد از نیروی کار را در خود دارد که در حوزه‌هایی نظیر شیلات، کشاورزی و جنگلداری مشغول هستند. محصولات مهم كشاورزی و دامداری آلمان شامل انگور، چغندر قند، گندم، جو و لبنیات می شود. شایان ذکر است که جنگل ها نزدیك به یك سوم كشور را پوشانده است و صنعت چوب نیز صنعت روبه رشدی محسوب می شود.

ده شرکت بزرگ و مهم آلمان شرکت های ذیل هستند:

فولکس واگن (Volkswagen)، آلیانز (Allianz)، دایملر (Daimler)، بی ام دبلیو (BMW)، زیمنس (Siemens)، باسف (Basef)، مونیخ (Munich Re)، ا.آن (E.ON)، بایر (Bayer) و RWE.

آلمان بزرگترین تولید کننده ذغال سنگ چوب نما در جهان است. این کشور همچنین در زمینه چوب، سنگ آهن، پتاس، نمک، اورانیوم، نیکل، مس و گاز طبیعی غنی می باشد. انرژی که در آلمان است عمدتا توسط سوخت های فسیلی، پس از آن انرژی هسته ای، و یا انرژی تجدید پذیر مانند زیست توده (چوب و سوخت های زیستی)، باد، آب و خورشید تامین می گردد. قابل ذکر است که آلمان بزرگترین تولید کننده توربین های بادی در جهان است. در این کشور بیش از 1.5 میلیون نیروگاه انرژی تجدیدپذیر در 25 سال گذشته تاسیس شده است و در حال حاضر 27 درصد برق مصرفی آلمان از این منابع تامین می-شود.

برترین کشور در جهان برای برگزاری نمایشگاه های تجاری و بین المللی، کشور آلمان است و حدود دو سوم نمایشگاه های پیشرو جهان در چندین شهر مهم آلمان از جمله فرانکفورت، هانوفر، مونیخ و دوسلدورف برگزار می شود. این نمایشگاه ها تاثیر بسزایی در رشد اقتصادی این کشور داشته اند. همچنین شعبه هائی از این نمایشگاه ها در سرتاسر جهان برگزار می گردند.

آمار نشان می دهد که ثروت خصوصی در آلمان به نسبت هر کشور دیگری در حوزه پول واحد یورو ناعادلانه ‌تر توزیع شده است. دارایی متوسط یک درصد ثروتمند جامعه آلمان حدود یک میلیون یورو است در صورتیکه یک چهارم جمعیت بالغ این کشور هیچ ثروتی ندارند و یا حتی مقروض هستند. ولی چون صاحبان ثروت بدون خودنمایی در سکوت و خفا زندگی می‌کنند این نابرابری در ثروت چندان به چشم نمی‌آید.

جهت کسب اطلاعات درباره هتل های آلمان می توانید از وب سایت های زیر دیدن نمائید:

www.hotelguide.de
www.hotellerie.de 

همچنین جهت رزرو هتل مورد نظر خود می توانید به لیست آژانس های مسافرتی ارائه دهنده این خدمات در قسمت مربوطه در منوی سمت راست سایت با عنوان "همکاران و همراهان" مراجعه نمائید.

جهت مشاهده رستوران های معروف کشور آلمان می توانید از وب سایت زیر دیدن نمائید:

www.tripadvisor.com/Restaurants-g187275-Germany.html

جهت مشاهده رستوران های ایرانی کشور آلمان می توانید از وب سایت زیر دیدن نمائید:

www.parsian.eu/main_comp.php?search=1&mid=87&sid=116

 

 جهت مشاهده مناطق دیدنی و اطلاعات گردشگری کشور آلمان لطفا به وب سایت زیر مراجعه نمائید:

www.germany.travel/en

 

برای مشاهده مراکز خرید و تفریحی آلمان از وب سایت های زیر دیدن نمائید:

www.virtualtourist.com/travel/Europe/Germany/Shopping-Germany-TG-C-1.html
www.gogermany.about.com/od/shopping/tp/germanshopping-streets.htm