همکاران رسانه

چاپچاپ

 

گروه مطبوعاتی "خودرو امروز" فعالیت خود را در زمینه اطلاع رسانی در حوزه خودرو و صنایع وابسته از سال 2007 آغاز کرد و از آن زمان تاکنون توانسته نقش پیشرو و موثری در زمینه اخبار و تحلیل های حوزه خودرو داشته باشد.

این گروه هم اکنون دارای سه زیر مجموعه شامل "هفته نامه خودرو امروز"، "پایگاه خبری عصر خودرو" و "بخش مطالعات بازار" است تا بتواند حضور پررنگ خود را در حوزه های مختلف مرتبط با صنعت خودروسازی  تثبیت کند.

هفته نامه "خودرو امروز"

این هفته نامه  فعالیت خود را از سال 2007 و با ترتیب ماهیانه انتشار آغاز کرد اما در ادامه با توجه به استقبال گسترده مدیران صنعت خودرو و مخاطبین از این نشریه و نقش پر رنگی که خودرو امروز در زمینه اطلاع رسانی صنعت خودرو ایران و خودروسازی بین-المللی داشت، از سال 2011 انتشار آن به صورت هفته نامه ادامه پیدا کرد و اکنون پرتیراژ ترین هفته نامه خودرویی در ایران است. معرفی خودرو های جدید، بررسی بازار، آزمون فنی خودروها، مقالات فنی و ... از اصلی ترین بخش های این هفته نامه است و با توجه به گستره فعالیت های آن، هم اکنون نقشی کلیدی در حوزه خودرو در ایران دارد. هفته نامه خودرو امروز در ادامه روند توسعه خود، ضمایم پنج گانه ای را معرفی کرده است تا بتواند حوزه های جدیدی را در صنعت خودرو و سایر صنایع وابسته پوشش دهد و به این ترتیب ضمایم "لیزینگ نامه" در حوزه فروش خودرو، "شاسی بلند" در حوزه خودرو های شاسی بلند و کراس اوور، "موتورسیکلت" در حوزه صنعت موتورسیکلت سازی، "تعمیرگاه" در حوزه خدمات پس از فروش و "راننده" در حوزه خودرو های سنگین به مجموعه خودرو امروز افزوده شد تا تمامی بخش های مرتبط با صنعت و بازار خودرو پوشش داده شود.

 پایگاه خبری "عصر خودرو" به آدرس asrekhodro.com 

این پایگاه خبری به عنوان بازوی این گروه مطبوعاتی در فضای مجازی فعالیت خود را از سال 2009 آغاز کرده است تا اخبار صنعت خودرو ایران و جهان را در سریعترین زمان ممکن و به طور دقیق تحت پوشش قرار دهد. این وبسایت از آن زمان تاکنون توانسته به شکل موثری در زمینه اطلاع رسانی در حوزه خودروسازی داخلی و بین المللی عمل کند و اکنون رتبه نخست وبسایت های حوزه خودرو در کشور را در اختیار دارد.

"بخش مطالعات بازار خودرو امروز"

این بخش از سال 2014 و به عنوان جدیدترین عضو این گروه مطبوعاتی با هدف تولید آمار و اطلاعات دقیق و تحلیلی از صنعت خودروسازی ایران و سایر صنایع وابسته، با حضور گروهی از متخصصین و صاحبنظران با سابقه صنعت خودرو ایران آغاز به کار کرد و اکنون با عرضه اطلاعات تحلیلی صنعت و بازار خودرو ایران، توانسته جایگاه خود را در میان فعالان این حوزه تثبیت کند ضمن آنکه حضور پررنگ در نمایشگاه های بین المللی مرتبط با صنعت خودرو در کشور های منطقه باعث شده این بخش فعالیت های خود را به فراتر از مرز های ایران نیز گسترش دهد. آمار تحلیلی تولید و واردات خودرو های سبک و سنگین، امکان سنجی عرضه خودرو های جدید، تهیه طرح بازاریابی و تبلیغات و ... از عمده ترین فعالیت های این بخش است.

 در کنار این ها، گروه خودرو امروز در راستای گسترش حوزه های تحت پوشش خود، با راه اندازی پایگاه خبری "عصر اعتبار" به آدرس asretebar.com، پایگاه خبری "عصر بازار" به آدرس asrebazar.com و انتشار هفته نامه "بازار امروز"، فعالیت در حوزه اخبار و تحلیل های اقتصادی، بانکی، بیمه و بازار پولی را نیز آغاز کرده است تا بتواند با بهره گیری از تجربیات خود، در این حوزه نیز نقش موثری ایفا کند. 

گروه مطبوعاتی خودرو امروز هم اکنون همکار رسانه ای انحصاری دفتر نمایشگاه های فرانکفورت Messe Frankfurt آلمان در ایران است و با حضور در نمایشگاه های اتومکانیکا در اقصی نقاط جهان، به پوشش رسانه ای مجموعه نمایشگاه های بین المللی اتومکانیکا می پردازد.