گزارش سمینار بررسی دستاوردهای اولین دوره و اهداف دومین دوره نمایشگاه بین المللی و تخصصی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته MeatEx

چاپچاپ

سمینار بررسی دستاوردهای اولین دوره و اهداف دومین دوره نمایشگاه بین المللی و تخصصی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته (MeatEx) تهران با حضور اتحادیه ها و انجمن های مرتبط، تولیدکنندگان و صاحبان صنایع مربوطه و خبرنگاران نشریات تخصصی و خبرگزاری ها در تاریخ ۵ بهمن ماه درسالن کارون هتل پارسیان اوین تهران برگزار شد.

در ابتدا، سرکارخانم سالیا حبیب اللهی رئیس هیئت مدیره شرکت دروازه تجارت فراسو ضمن خوش آمدگویی به حاضران در مراسم، اطلاعات آماری اولین دوره نمایشگاه را ارائه نمودند و به بررسی نقاط ضعف و قوت MeatEx 2016 پرداختند. 

در ادامه، جناب آقای دکتر افلاکی، دبیر انجمن صنایع فرآورده های گوشتی ایران، به اهمیت توسعه تولید کیفی و کمی در صادرات، جایگاه ویژه گوشت و صنایع وابسته در تجارت غذای حلال، توسعه و حمایت از صنعت نمایشگاهی، تبدیل شدن نمایشگاه MeatEx به عنوان کانون توجه منطقه خاورمیانه در زمینه تولید و عرضه گوشت و فرآورده های گوشتی حلال و حضور فعالان در این فرصت تجاری اشاره نمودند.

سپس جناب آقای دکتر مسعود رسولی، دبیر انجمن صنفی تولید و بسته بندی مواد پروتئینی کشور، در ابتدا به معرفی انجمن، اعضای آن و اقدامات صورت گرفته توسط انجمن جهت ساماندهی صنعت بسته بندی گوشت و تامین نظرات مصرف کنندگان نهایی پرداختند. سپس در خصوص کسب دستاوردها و ایده های مثمر ثمر جهت بسته بندی محصولات گوشتی در اولین دوره نمایشگاه MeatEx و حضور اکثریت فعالان صنعت گوشت در این نمایشگاه اطلاعاتی را ارائه داده و در انتها کاهش تعرفه واردات گوشت قرمز از ۲۶ % به ۵% را اعلام نمودند.

در ادامه جناب آقای هرمز مهبد، مدیر عامل هلدینگ تجارت فراسو و مدیر ستاد اجرایی نمایشگاه MeatEx به تشریح اهداف برگزاری دومین دوره نمایشگاه (MeatEx2017) در ایران پرداختند:

"شعار دوره اول نمایشگاه، دروازه ورود به بازارهای منطقه، بود و برای دوره دوم، این نمایشگاه به، مکانی برای هدایت بازارهای منطقه، تبدیل می شود و این امر از طریق ملاقات با متخصصان و خریداران اصلی منطقه امکان پذیر خواهد بود."

در ادامه ایشان نمایشگاه موفق را حاصل مشارکت جمعی مجریان و غرفه گذاران و جذب حداکثر مخاطبین و بازدیدکنندگان، به عنوان هدف مشترک مجریان و غرفه گذاران دانستند. 

سعی ما بر این است که با برطرف کردن نقاط ضعف اولین دوره نمایشگاه منسجم تر و موفقتری را برای دوره دوم برگزار نماییم."

در انتها جناب آقای دکتر مسعود رسولی، دبیر انجمن صنفی تولید و بسته بندی مواد پروتئینی کشور، با اهدای لوحی از جناب آقای مهبد ،مدیرعامل هلدینگ تجارت فراسو و مدیر ستاد اجرایی نمایشگاه MeatEx ، جهت برپایی نمایشگاهی تخصصی برای صنعت گوشت و فرآورده های گوشتی ایران و برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی و تخصصی MeatEx تقدیر نمودند.

در پایان سخنرانان پاسخگوی پرسش‎های حضار بودند و سمینار در ساعت ۱۱ پایان یافت.

شایان ذکر است ثبت نام آنلاین برای حضور در این نمایشگاه به عنوان غرفه گذار از تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۵ در قسمت مربوطه در وبسایت در دسترس متقاضیان خواهد بود. برای مشاهده این قسمت بر اینجا کلیک نمائید.

جهت مشاهده موارد مطرح شده در سمینار بر روی فایلهای زیر کلیک نمائید:

فایل ۱

فایل ۲