مرکز نمایشگاهی اسن

چاپچاپ

 اِسِن (Essen) یکی از شهرهای ایالت نوردراین-وستفالن (North Rhine-Westphalia) کشور آلمان است که در مرکز منطقه رور (Ruhr area) قرار دارد. جمعیت این شهر بالغ بر 570  هراز نفر برآورد شده ‌است که از این‌ جهت هفتمین شهر بزرگ در آلمان و بعد از کلن و دورتموند سومین شهر بزرگ ایالت نوردراین-وستفالن محسوب می‌شود. این شهر در شمال رودخانه روهر (Ruhr) بوده و مساحتش 210 کیلومتر مربع است. اسن تا سال 1970 یکی از مهمترین مراکز زغال سنگ و فولاد کشور آلمان به شمار می رفت اما امروزه  معادن زغال سنگ شهر بسته شده و دیگر در این زمینه فعالیتی ندارد.

 
تاریخچه

اولین اشاره ها به شهر اسن در سال 898 و با نام اسنید (Astnide) بر جای مانده است. این شهر در اصل محل استقرار صومعه اشرافی بوده و از قرن 15 محل استقرار اسقف کلیسای کاتولیک رومی نیز می باشد. در طی جنگ جهانی شهر به شدت آسیب دید ولی پس از جنگ باسازی و بناهای مدرن بسیاری در آن ساخته شد.

 
اقتصاد و صنعت

در گذشته‌ کارخانجات تولید آهن در این شهر قرار داشت. هنوز هم این صنعت در اسن فعال است چنانچه بزرگ‌ترین کارخانجات تولیدکننده فولاد آلمان به نام شرکت تیسن‌کروپ (ThyssenKrupp) در این شهر واقع شده است. علاوه بر این اسن یکی از مهمترین شهر های توسعه دهنده صنایع مختلف در منطقه نیز به شمار می رود.

 
علم و فرهنگ

اسن از طرف منطقهٔ رور در سال 2010 به‌عنوان «پایتخت فرهنگی اروپا» شناخته شد. کالج فولکوانگ (Folkwang)، کالج هنر (College of Art) و دانشگاه دیزبورگ (Duisburg-Essen) که در سال 1927 تاسیس گشته اند، از جمله دیدنی های شهر بوده و هنوز هم در زمینه جذب دانشجو فعال هستند. علاوه بر این، موزه معروف فولکوانگ آثار هنری قرن  19 و 20 را به نمایش می-گذارد.

 

گردشگری و جاذبه توریستی

از جمله نقاط دیدنی شهر اسن می توان مکان های ذیل را نام برد:
•    موزه فولکوانگ (Museum Folk Wang)
•    پارک گروگا (Grugapark)
•    کنیسه قدیمی اسن (Old Synagogue Essen)
•    قصر لانسبرگ (Schloss Land Sberg)

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نقاط دیدنی این شهر به سایت رسمی و سایت گردشگری شهری اسن مراجعه نمائید:

www.essen.de
www.ruhr-tourismus.de/en/essen.htm

 

 

 

 

 

منابع:

www.messe-essen.de
www.britannica.com
www.en.wikipedia.org/wiki/Essen

شرکت نمایشگاهی اسن در سال 1927 تاسیس گشت و در طی این زمان تا به حال به یکی از ده نمایشگاه بزرگ آلمان تبدیل شد. سالانه در 50 نمایشگاهی که در شهر اسن و شهر های دیگر توسط این مجری توانمند برگزار می-شود، بیش از 14 هزار غرفه گذار که 30 درصد آنها غیر آلمانی هستند شرکت می کنند. علاوه بر این 1.4 میلیون بازدید کننده متخصص و بازرگان از بیش از 150 کشور مختلف نیز این نمایشگاه ها را محل مناسبی برای تبادل و کسب اطلاعات می-یابند.
مساحت زمین نمایشگاه که در ابتدا تنها 20 هزار متر مربع بود، اکنون بیش از 110 هزار متر مربع است و علاوه بر سالن ها و سایر امکاناتش  12 هزار محل پارک دارد.

از جمله نمایشگاه های مهم که مورد توجه بازدیدکنندگان و غرفه گذاران است از این قرار است:
-نمایشگاه صنعت خودرو (Essen Motorshow)
-نمایشگاه محصولات مصرفی برای بازی ها (SPIEL)
-نمایشگاه کالاهای ورزشی مربوط به اسب سواری (Equitana)
-نمایشگاه محصولات امنیتی و ضد حریق (Security)
-نمایشگاه باغبانی (IPM)
-نمایشگاه آب و انرژی (E-world)

لازم به ذکر است که این شرکت نمایشگاهی  در 48 کشور جهان نمایندگان و همکاران فعالی دارد.

این شهر در ایران نمایندگی ندارد و خواهشمند است در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات تکمیلی و یا خدمات غرفه گذاری و بازدید، مراتب را از طریق فرم درخواست اطلاعات برای این مرکز ارسال نمائید.

 

 

 

 

 

منابع:

www.messe-essen.de
www.britannica.com
www.en.wikipedia.org/wiki/Essen

جهت مشاهده نمایشگاه های اسن اینجا را کلیک نمائید.

نقشه سایت نمایشگاه های اسن:

دسترسی از طریق خودرو سواری:

از طریق بزرگراه های A52 ،A40 ،A42 ،A3 که در هر بزرگراه علایم راهنما به سوی نمایشگاه وجود دارد.

دسترسی از طریق قطار:

از طریق خط 11 ایستگاه مرکزی اسن می-توانید مستقیما تا ورودی مرکز نمایشگاه برسید. این خط تا ساعت 11:30 شب فعال است.

دسترسی از طریق هواپیما:

فرودگاه دوسلدروف که 20 دقیقه با مرکز نمایشگاهی فاصله دارد و همچنین فرودگاه شهر اسن که بعد از خروج از فرودگاه با تاکسی و یا خودرو سواری می توانید به نمایشگاه بروید.