مرکز نمایشگاهی اشتوتگارت

چاپچاپ

اشتوتگارت (Stuttgart) پایتخت ایالت بادن-وتمبرگ، یکی از پیشرفته ترین ایالت های آلمان، در جنوب غربی این کشور است. این شهر ششمین شهر بزرگ آلمان بوده و دارای جمعیت 600 هزار نفری و مساحت 206 هزار متر مربعی است. شهر اشتوتگارت در بین محوطه ای از شهر های کوچک قرار گرفته که جمعیت کل این منطقه به 2.7 میلیون نفر می رسد و برخلاف دیگر شهر های آلمان در بین تپه ها و دره ها قرار گرفته و از این لحاظ بازدیدکنندگان و توریست های بسیاری را به خود جذب می کند. یکی از جنبه های معروفیت شهر وجود کارخانجات خودروسازی مرسدس بنز و پورشه و نیز کارخانه تولیدات لوازم الکترونیکی بوش می باشد. شایان ذکر است که میزان هزینه‌هایی که در بادن‌-وورتمبرگ صرف پژوهش و تحقیق، به ویژه در رشته‌های فن‌آوری‌های صنعتی و توسعه و تحقیق، می شود از سایر مناطق اروپا بالاتراست.

تاریخچه

 حدود 90 سال بعد از میلاد مسیح، رومی ها در این منطقه قلعه ای را بنا کرده و به پروش اسب می پرداختند. در نیمه قرن سیزدهم این منطقه با نام اشتوتگارت تاسیس شد و پیشرفت آن به عنوان یک شهر پس از تاسیس خط راه آهن آن در سال 1846 آغاز گشت. در طی جنگ جهانی دوم مرکز شهر توسط حملات هوایی متفقین تقریبا نابود شد ولی پس از جنگ با "مسئولیت پذیری و دقت" که از جمله خصوصیات بارز مردم این منطقه است اقتصاد آن مجدداً احیاء گردید.

 اقتصاد و صنعت

 اشتوتگارت از لحاظ اقتصادی در رتبه 11 جهان قرار داشته و از جهت کیفیت وضع اقتصادی و نوآوری اجتماعی بعد از هامبورگ رتبه دوم را در کشور آلمان به خود اختصاص داده است. کارخانجات خودروسازی مرسدس بنز و پورشه و نیز کارخانه تولید لوازم الکترونیکی بوش در اشتوتگارت مستقر هستند و سهم عمده‌ای در ایجاد اشتغال در این شهر، ایفا می کنند. علاوه بر این، یکی از مراکز مهم شهر اشتوتگارت که هر ساله  1.27 میلیون بازدیدکننده را به خود جذب کرده و نقش مهمی در اقتصاد شهر دارد، مرکز نمایشگاه های اشتوتگارت است.

  

فرهنگ و علم

 این شهر در زمینه مهندسی به "مهد خودرو" معروف بوده و همواره مکانی برای تحقیق و نوآوری های علمی به شمار می رود چنانچه پژوهشگاه دولتی در اشتوگارت 11 درصد از کل بودجه تحقیق و توسعه دولت فدرال را به خود اختصاص داده است که این خود رقمی بالغ بر 1.2 میلیارد یورو می‌باشد. دانشکده ها و دانشگاه های مهمی در این شهر وجود دارند که همه در راستای این  تحقیق و توسعه علمی به فعالیت می پردازند. از لحاظ فرهنگی نیز این شهر نقش مهمی در آلمان ایفا می کند چنانچه اشتوتگارت محل تولد چهره های معروف اندیشه و ادبیات آلمانی از جمله فردریش هگل (Georg Wilhelm Friedrich Hegel)، شیلر (Friedrich Schiller) و هولدرلین (Friedrich Hölderlin) است.

 

گردشگری و جاذبه توریستی

 از جمله نقاط دیدنی شهر اشتوتگارت میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

•    موزه مرسدس بنز و پورشه

•    قلعه قدیمی (Old Castle)

•    قلعه جدید (New Castle)

•    قصر ویلهلم (Wilhelm Palace)

•    گالری شهر (State Gallery)

•    ایستگاه اصلی راه آهن  که در سال 1920 طراحی شده

•    بیمارستان کاترین (Katharinea Hospital)

 

 برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به سایر نقاط دیدنی، می توانید به سایت رسمی و گردشگری شهر مراجعه نمائید:

www.stgt.com

www.stuttgart-tourist.de/en

  

 

 

 

منابع:

www.iran-messestuttgart.com

www.messe-stuttgart.de/en

www.en.wikipedia.org/wiki/Stuttgart

 یکی از مراکز مهم شهر اشتوتگارت نمایشگاه بین المللی آن است که با 20600 غرفه گذار (که 21 درصد آنها از سایر کشورها بوده اند) و 1.27 میلیون بازدیدکننده توانسته نقش بسیار مهمی در اقتصاد شهر و همچنین کشور آلمان ایفا کند. این شرکت نمایشگاهی در سال 1940 پایه گذاری شد و محوطه جدید آن در سال 2007 به بهره برداری رسید .شعار این نمایشگاه " کلیدی رو به بازارها" است. این مرکز بین فرودگاه و بزرگراه منتهی به شهر واقع شده و دارای امکانات حمل و نقل عمومی مثل قطار، اتوبوس و تاکسی است. پارکینگ طبقاتی، سالن های کنفرانس، فضای سبز، سالن کنسرت، فضای ورزشی، رستوران و اینترنت از جمله امکانات این نمایشگاه مهم بین المللی است.
ساختمان پیچیده نمایشگاه که توانسته جوایز متعددی برای معماری آن را دریافت کند، تنها سه دقیقه با پای پیاده از فرودگاه اشتوتگارت فاصله دارد و در نتیجه شرایط بسیار ایدآلی برای بازدید کنندگان فراهم می آورد. از طرف دیگر این مرکز بین فرودگاه و بزرگراه منتهی به شهر واقع شده و دارای امکانات حمل و نقل عمومی مثل قطار، اتوبوس و تاکسی است.
105200 متر مربع با هفت سالن استاندارد، یک سالن بزرگ، و همچنین یک سالن کوچک شرایطی را فراهم می آورد که دو یا سه رویداد موازی در صورت لزوم در این مرکز اجرا گردد.
با چنین امکاناتی این مرکز نمایشگاهی به عنوان مکانی مناسب برای برگزاری کنفرانس ها و همایش های بزرگ و همچنین گردهمایی های شرکت ها به شمار می رود.

از جمله رویدادهای مهمی که در نمایشگاه برگزار میشود، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
 CMT (بزرگترین نمایشگاه بین المللی گردشگری و تفریح)
 R+T (نمایشگاهی پیشرو در صنایع درب و دروازه، درب های اتوماتیک کرکره ای، محافظ و ضد آفتاب)
 AMB (نمایشگاه ابزارآلات ماشین)
 Interbad (نمایشگاه استخرها و سونا های عمومی و خصوصی)

همچنین این نمایشگاه با موضوعاتی چون ارتباط جهانی، چشم انداز کاری، سرمایه گذاری، آی تی و تجارت همراه با غرفه-گذارانش به طور فعال به توسعه بازارهای آینده کمک می کند.
شعبه هایی از این نمایشگاه ها توسط این مجری توانمند در سایر مناطق جهان از امریکای لاتین گرفته تا آسیا برگزار می شود که همان کیفیت نمایشگاه واقع در اشتوتگارت را داراست. از سال 2010 شرکت نمایشگاهی اشتوتگارت اقدام به تاسیس شرکت های تابعی در چین و ترکیه نمود و توانست در سال 2013 نیز شرکت تابع امریکا را تاسیس نماید. اکنون شرکت نمایشگاهی اشتوتگارت در بیش از 54 کشور جهان فعال است.

نماینده انحصاری نمایشگاه های اشتوتگارت در ایران، شرکت دروازه تجارت فراسو است که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت رسمی این شرکت مراجعه نمائید:

www.iran-messestuttgart.com

 

 

 

منابع:

 
www.iran-messestuttgart.com
www.messe-stuttgart.de/en
www.en.wikipedia.org/wiki/Stuttgart

جهت مشاهده لیست نمایشگاه های اشتوتگارت اینجا را کلیک نمائید.

نقشه سایت نمایشگاه های اشتوتگارت:

از طریق فرودگاه

پایانه فرودگاه تنها 200 متر با نمایشگاه فاصله دارد و به راحتی به صورت پیاده می توان این مسیر را طی کرد. همچنین مسیر مستقیمی نیز به S-Bahn ایستگاه مرکزی اشتوتگارت از طریق خطوط S2 و S3 دارد.

از طریق قطار

اشتوتگارت از طریق راه آهن (ICE، IC و InterRegio) مستقیما به 13 پایتخت در اروپا مرتبط است. ایستگاه مرکزی اشتوتگارت در مرکز شهر قرار گرفته و حدود 13 کیلومتر با فرودگاه و مرکز نمایشگاهی اشتوتگارت فاصله دارد.

از طریق تاکسی

مرکز نمایشگاهی اشتوتگارت حدود 13 کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد و این مسیر را به راحتی می توان با تاکسی طی نمود.