مرکز نمایشگاهی دوسلدورف

چاپچاپ

 دوسلدورف (Düsseldorf) پایتخت ایالت نوردراین-وستفالن (North Rhine-Westphalia) است و در غرب آلمان قرار گرفته است. این شهر هفتمین شهر بزرگ کشور و دارای مساحتی 217 کیلومتر مربعی می باشد. جمعیت این شهر 1 میلیون و 200 هزار نفر بوده که با حومه راین-روهر (Rhine-Ruhr) به 11 میلیون نفر نیز می رسد. بندر شهر در کنار شهر قدیمی و رودخانه راین در طول 10 سال گذشته از نظر شهرسازی و تجارت پیشرفت زیادی کرده است و سه ساختمان 10 تا 15 طبقه از آرشیتکت معروف گِری (Gehry)، در این شهر بسیار معروف هستند. به جز زیبایی های شهری، دوسلدورف مرکز تجاری و مالی نیز به شمار می رود و در دنیای مد و نمایشگاه های تجاری نیز در سطح جهانی شناخته شده است. شایان ذکر است که دوسلدورف به عنوان شهری که در حومه رود راین قرار گرفته، مرکز برگزاری کارناوال راین است و همچنین سالانه بیش از 4.5 میلیون نفر در ماه جولای از بزرگترین نمایشگاه شهر با نام راین فانفر (funfair) دیدن می-کنند. 

 
تاریخچه

در قرن هفتم و هشتم پس از میلاد به دلیل وجود رود راین، افرادی برای ماهیگیری در منطقه دوسلدورف ساکن شدند و این آغاز به وجود آمدن این شهر بود. در قرن هفدهم به دلیل علاقه جان ویلهلم دوم به فرهنگ و هنر، دوسلدورف رشد فزاینده ای در این زمینه داشته و آثار هنری زیادی از جمله مجسمه ها و تابلوهای نقاشی معروفی از آن دوره در موزه ها نگهداری می شود. در قرن نوزدهم و با انقلاب صنعتی، جمعیت این شهر رشد فزاینده ای یافت اما با جنگ جهانی شهر آسیب جدی دید و درصد قابل توجهی از جمعیتش را از دست داد. پس از جنگ، دوسلدورف نیز مانند دیگر شهرهای آلمان از لحاظ اقتصادی رشد کرده و امروزه جایگاه ویژه ای در اقتصاد و فرهنگ دارد.

 
اقتصاد و صنعت

یکی از مراکز مخابراتی برجسته آلمان، شهردوسلدورف است. با داشتن دو شرکت مخابراتی بزرگِ  وودافون (Vodafone) و ای-پلاس (E-Plus) قسمت بزرگی از بازار تلفن همراه به این شهر اختصاص دارد. علاوه بر این، دفاتر اصلی شرکت های معروفی از قبیل لورئال و هنکل در دوسلدورف واقعا شده است و برخی خطوط تولید اتومبیل مثل مرسدس بنز و فولکس واگن و همچنین شرکت های ژاپنی متعددی، به رونق اقتصادی شهر کمک می کنند.

علم و فرهنگ

دوسلدورف به عنوان مرکز هنرهای زیبا شهرت دارد. مراکز هنری معروف شهر عبارتند از : مرکز اپرا (Deutsche Oper am Rhein)، تاتر (Düsseldorfer Schauspielhaus) و خانه هنر (Artistichome of Gustaf Gründgens). یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی شهر، کارناوال دوسلدورف یا فصل پنجم است که هر سال در ماه نوامبر برگزار می شود.علاوه بر این، پسری که آکروبات بازی می کند (Cartwheeler) نیز قدیمی ترین سمبل شهر است که در سوغاتی ها و یا مجسمه هایی در سطح شهر، می توان نشانه هایی از آن یافت.

گردشگری و جاذبه توریستی

از جمله نقاط دیدنی دوسلدورف می توان به مکان های زیر اشاره کرد:
•    برج راین (Rheinturm)
•    خیابان گوونیگ (Kounigsallee)
•    قصر بنرات (Schloss Benrath)
•    مجمع آثار هنری استان نوردراین و وستفالن (Kunstsmmlung Nordrhein Westfalen)
•    دوسلدروف کایزوت (Dousseldorf-Kaiserweth)
•    موزه قصرهنر (Museum Kunstpalast)
•    اپرای آلمانی (Deutsche Oper am Rhein)
•    آکادمی هنر دوسلدورف (Kunstakademie Dousseldorf)

برای اطلاعات بیشتر درباره سایر نقاط دیدنی این شهر، می توانید یه سایت رسمی و سایت گردشگری دوسلدورف مراجعه نمائید:

www.duesseldorf.de/en
www.duesseldorf-tourismus.de/en

 

 

 

منابع:

www.messe-duesseldorf.com
www.en.wikipedia.org/wiki/D%C3%BCsseldorf

 مرکز نمایشگاه های بین المللی دوسلدورف فعالیت خود را از سال 1947 میلادی آغاز کرده است و امروزه خدمات تراز اول خود را از طریق 69 دفتر نمایندگی و نیز 9 شعبه به جهانیان ارائه می-کند.
این شرکت نمایشگاهی در مجموع بیش از 40 نمایشگاه در دوسلدورف اجرا می کند که 24 مورد آنها، نمایشگاه های تراز اوّل جهانی هستند. نمایشگاه های دوسلدورف در زمینه های ماشین آلات، کارخانجات و تجهیزات، بازرگانی و خدمات، پزشکی، بهداشت و درمان، مُد و سبک زندگی، و تفریحات برگزار می-شوند.
همچنین میزان بالای شرکت کنندگان بین المللی از وجوه پراهمیت این نمایشگاه است.
کل فضای نمایشگاهی محل دائمی نمایشگاه های بین المللی دوسلدورف شامل 19 سالن سرپوشیده و نیز فضای باز 306.000 مترمربعی است و تیم مجرب این نمایشگاه از تجربۀ بین المللی 60 ساله در زمینه برگزاری نمایشگاه ها برخوردار هستند. نمایشگاه دوسلدورف بالغ بر هزار و دویست نفر پرسنل داشته و سرمایۀ در گردش این گروه در سال 2013 میلادی 315 میلیون یورو بوده است.
مرکز نمایشگاه های دوسلدروف در فاصله بسیار نزدیکی از فرودگاه دوسلدورف (با پروازهایی به 195 مقصد در جهان) واقع شده است. همچین دو ایستگاه مرکزی راه آهن در نزدیکی این نمایشگاه هستند. وجود 20 هزار فضای پارک خودرو در مجاورت نمایشگاه از ویژگی های کم نظیر این مرکز به شمار می-آید.
در سال 2013 میلادی جمعاً 25 هزار و 126 غرفه گذار در نمایشگاه های دوسلدورف شرکت کردند که 62% آنان از خارج از کشور آلمان بودند. همچنین 1 میلیون و 194 هزار بازدیدکننده متخصص در همان سال از نمایشگاه های ممتاز این شرکت بازدید کردند. شایان ذکر است که 30% بازدیدکنندگان نیز خارجی بوده اند.

برخی از نمایشگاه های تخصصی شهر دوسلدورف که بیشترین مخاطبین ایرانی را به خود جلب می کند، به قرار زیر است:

-  نمایشگاه بین‌المللی تخصصی سیم و کابل (Wire)
-  نمایشگاه بین‌المللی تخصصی لوله و تیوب (Tube)
-  نمایشگاه بین‌المللی تخصصی ماشین‌آلات بسته‌بندی، ماشین‌آلات بسته‌بندی شیرینی‌ (Interpack)
-  نمایشگاه بین‌المللی تخصصی تجهیزات توانبخشی و لوازم مورد نیاز معلولین (REHACARE INTERNATIONAL)
-  نمایشگاه بین‌المللی تخصصی و سمپوزیوم صنعت شیشه (Glasstec)
-  نمایشگاه بین‌المللی تخصصی و کنگره تجهیزات پزشکی و بیمارستانی (MEDICA)
-  نمایشگاه بین‌المللی تخصصی و گردهمایی ریخته‌گری (GIFA)
-  نمایشگاه بین‌المللی تخصصی و کنگره تکنولوژی متالورژی (METEC)
-  نمایشگاه بین‌المللی تخصصی و گردهمایی کوره‌های صنعتی و فرایندهای تولید حرارتی (THERMPROCESS)
-  نمایشگاه بین‌المللی تخصصی ریخته‌گری (NEWCAST)
-  نمایشگاه جهانی تخصصی چاپ و کاغذ  (Drupa-Print Media Messe)
-  نمایشگاه بین‌المللی تخصصی صنایع پلاستیک + لاستیک (K)

 

 

 

 

 

منابع:

www.messe-duesseldorf.com
www.en.wikipedia.org/wiki/D%C3%BCsseldorf

 نقشه سایت نمایشگاه های دوسلدورف:

1. روش دسترسی بوسیله قطار: 

با استفاده از خط 78 مترو دسترسی به ورودی های شرقی و شمالی  Esprit Arena خواهید داشت.

خط مترو 79 نیز در ورودی غربی نمایشگاه توقف خواهد داشت.

درصورتی که کارت ورودی را به صورت آنلاین از سایت نمایشگاه دوسلدورف تهیه کرده اید (کارت های خریداری شده از نماینده نمایشگاه در ایران) با در دست داشتن آن می-توانید به صورت رایگان از خطوط راه آهن استفاده کنید.

2. روش دسترسی بوسیله اتوبوس: 

اتوبوس شماره 722 در مقابل ساختمان اداری و همچنین ورودی جنوبی نمایشگاه ایستگاه دارد.

3. روش دسترسی از فرودگاه به نمایشگاه دوسلدورف: 

پس از خروج از فرودگاه بین المللی دوسلدورف میتوانید بوسیله اتوبوس شماره 896 به نمایشگاه دسترسی یافته و یا برای رسیدن به فضای نمایشگاهی از تاکسی استفاده کنید.