مرکز نمایشگاهی نورنبرگ

چاپچاپ

 نورنبرگ (Nuremberg) یکی از شهر های ایالت بایرن (باواریا) می باشد. این شهر با مساحت 186 هزار متر مربعی بعد از مونیخ بزرگترین شهر بایرن بوده و در 170 کیلومتری مونیخ واقع شده است.  نورنبرگ با جمعیتی حدود 510 هزار نفر، یکی از زیباترین شهر های آلمان است. نورنبرگ برای بسیاری یادآور نان زنجبیلی سنتی، سس ها و صنایع دستی می-باشد. به علاوه، بازار کریسمسِ اول دسامبر و مراکز آدیداس و استدلر از جمله نقاط معروف و دیدنی این شهر به شمار می-رود.

تاریخچه

نورنبرگ از ابتدا محل تلاقی راه های مهم تجاری بوده و اغلبا از این شهر به عنوان پایتخت غیر رسمی امپراطوری روم یاد می-شود. جایگاه مهم آن در امپراطوری روم باعث رشد تجاری و اقتصادی شهر شد و به یکی از دو مرکز تجاری مهم در راه ایتالیا به شمال اروپا تبدیل گشت. شکوفایی فرهنگی شهر در قرن پانزده و شانزده نیز، باعث شد نورنبرگ مرکز رنسانس آلمان شود. پس از جنگ های پیاپی که شهر را از رشد بازداشته بود در قرن نوزدهم با انقلاب صنعتی، نورنبرگ جانی دوباره یافت و به مرکزی صنعتی تبدیل شد. در زمان جنگ جهانی قسمت های زیادی از شهر در بمباران های هوایی از بین رفت ولی مانند دیگر شهر های آلمان دوباره احیاء گردید.

 
اقتصاد و صنعت

در قرن نوزدهم نورنبرگ به قلب صنعتی ایالت بایرن یا همان باواریا تبدیل شد و شرکت های زیمنس و مان در رشد اقتصادی شهر تاثیر بسزایی داشتند. هنوز هم نورنبرگ  یک مکان مهم اقتصادی در بازارهای مرکز و شرق اروپا است. از جمله تولیدات شهر می-توان تجهیزات الکترونیکی، محصولات مکانیکی و نوری، وسایل نقلیه موتوری، محصولات طراحی و نقاشی، لوازم التحریر، و مواد چاپ شده را نام برد. همچنین انرژی، اتوماسیون و تکنولوژی پزشکی جزء نقاط قوت صنایع این شهر بشمار می-رود.
شایان ذکر است از جمله شاخصه های اقتصادی مهم و تاثیرگذار شهر نورنبرگ، نمایشگاه های بین المللی شهر بوده که سالانه متخصصین بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب می کند.

علم و فرهنگ

نورنبرگ جز اولین مراکز علم، چاپ و اختراعات مکانیکی به شمار می رود. علاوه بر این، این شهر به پیشبرد علم نجوم کمک شایانی کرده و از این لحاظ شهرتی جهانی دارد. از لحاظ فرهنگی نیز نورنبرگ جایگاه مهمی در آلمان دارد چنانچه آکادمی هنرهای زیبای نورنبرگ قدیمی ترین آکادمی هنر در اروپای مرکزی است.

گردشگری و جاذبه توریستی

از جمله نقاط دیدنی شهر نورنبرگ می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
•    بیمارستان قدیمی مربوط به قرون وسطی
•    فروشگاه قدیمی نان های زنجبیلی در کنار پل قدیمی فلایش (Fleisch)
•    صومعه گاتیک (Katharinenkloster)
•    خانه پیلاتوس (Pilatushaus)

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به سایر نقاط دیدنی می توانید به سایت رسمی و گردشگری شهر مراجعه نمائید:

www.nuernberg.de
www.tourismus.nuernberg.de/en

 

 

 

 

منابع:

www.iran-nurnbergmesse.com
www.nuernbergmesse.de/en
www.en.wikipedia.org/wiki/Nuremberg

 شرکت نمایشگاهی نورنبرگ یکی از پانزده نمایشگاه برتر جهان و جز ده نمایشگاه برجسته اروپا می باشد. 120 نمایشگاه و همایش ملی و بین المللی را پوشش می دهد و نزدیک به 40 پاویون را در مناطق مختلف جهان سازماندهی می کند. هرساله نزدیک به 27 هزار غرفه گذار (39 درصد از خارج از کشور آلمان) و نزدیک به 1.13 میلیون بازدیدکننده (22 درصد از خارج از کشور آلمان) در این نمایشگاه ها حضور به هم می-رسانند. به علاوه شرکت های تابعه آن در کشورهای چین، امریکای شمالی، برزیل، ایتالیا و هند نیز فعالیت می کنند.
نمایشگاه نورنبرگ همراه با 20 مرکز دیگر در سایر کشورها از جمله برزیل، چین، ژاپن، روسیه، امریکا و هند نقش مهمی را در بازار نمایشگاه های جهانی ایفا می کنند.
مرکز همایش های نورنبرگ در سال 1974 تاسیس گشته و متعلق به شرکت نمایشگاهی نورنبرگ است. این مرکز دارای 170,000 متر مربع محوطه نمایشگاهی و بیش از 15 سالن می باشد که در اطراف پارک مرکزی قرار گرفته است.
کیفیت خدمات رسانی قلب هر نمایشگاهی به شمار می رود و گروه متخصص این نمایشگاه بهترین و به روزترین خدمات را به غرفه-گذاران و بازدیدکنندگان ارائه می دهند. از جمله این خدمات میتوان به تدارکات مناسبی که برای غرفه-گذاران و بازدیدکنندگان در قبل و بعد از نمایشگاه در نظر گرفته شده است، اشاره کرد.

از جمله نمایشگاه های مهم این شرکت نمایشگاهی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نمایشگاه اسباب بازی (Spielwarenmesse)

نمایشگاه مواد غذایی و آرایشی ارگانیک (Biofach/Vivaness)

نمایشگاه سنگ (Stone+tec)

نمایشگاه بسته بندی (FachPach)

نمایشگاه درب و پنجره (Fensterbau/Frontale)

نماینده انحصاری نمایشگاه های نورنبرگ در ایران شرکت دروازه تجارت فراسو می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می-توانید به سایت رسمی این شرکت مراجعه نمائید:

www.iran-nurnbergmesse.com

 

 

 

منابع:

www.iran-nurnbergmesse.com
www.nuernbergmesse.de/en
www.en.wikipedia.org/wiki/Nuremberg

برای دسترسی به لیست نمایشگاههای نورنبرگ اینجا را کلیک نمائید.

نقشه سایت نمایشگاه های نورنبرگ:

توسط ماشین: از طریق مسیر های A3 ،A6 ،A9 و A73 می توانید وارد نمایشگاه شود. همچنین میتوانید از شرکت Sixt که با شرکت نمایشگاهی نورنبرگ همکاری می کند، با قیمت ارزان ماشین کرایه کنید. 

 

توسط قطار: قطارهای سریع السیر مثل ICE و قطارهای ملی و بین المللی مثل IC و EC در شهر نورنبرگ ایستگاه دارند. پس از پیاده شدن از آنها میتوانید از خط U1 قطار زیرزمینی به سمت Langwasser رفته  و در ایستگاه نمایشگاه پیاده شوید. همچنین میتوانید از طریق ICE Intercity Express برای رفتن به نمایشگاه ها  بلیط های ارزانتر تهیه کنید.

 

دسترسی از طریق فرودگاه: 

-از طریق خط  قطار زیرزمینی U2 به سمت Nuremberg Röthenbac که روبروی ترمینال قرار دارد.

-تغییر خط در ایستگاه اصلی نورنبرگ و استفاده از خط U1 به سمت Langwasser Süd و سپس پیاده شدن در ایستگاه نمایشگاه (Messe station).

-گرفتنن تاکسی از فرودگاه تا نمایشگاه که حدودا 25 دقیقه تا رسیدن به نمایشگاه زمان می برد.

-تمامی شرکت های معروفی که ماشین اجاره می دهند مثل Avis، Hertz، Europcar، و Sixt  در فرودگاه نورنبرگ نمایندگی دارند.

-نزدیکترین فرودگاه ها به فرودگاه نورنبرگ، فرودگاه های فرانکفورت و مونیخ هستند که با یک پرواز و یا از طریق ICE و با فاصله یک ساعت قابل دسترسی هستند.

 

* شایان ذکر است، چنانچه برای بازدید از برخی نمایشگاه ها از Turkish Airlines استفاده کنید، تا 20 درصد تخفیف خواهید گرفت.