مرکز نمایشگاهی هانوفر

چاپچاپ

 هانوفر یا هانوور (Hannover) یکی از شهرهای آلمان و مرکز ایالت نیدرزاکسن (Lower Saxony) است. این شهر با جمعیتی بیش از نیم میلیون نفر، یکی از مراکز مهم شمال آلمان به حساب می آید. شهرک وولفسبورگ، مقر کمپانی و گروه فولکس واگن، در نزدیکی شهر هانوفر قرار دارد. علاوه بر این ورزشگاه ۵۰ هزار نفری آ و د-آرنا، یکی از زیباترین نقاط  این شهر به شمار می رود که متعلق به باشگاه ورزشی هانوفر است.
پروفسور مجید سمیعی، پزشک و جراح مغز و اعصاب سرشناس ایرانی و رئیس فدراسیون جهانی جراحان اعصاب، ساکن این شهر بوده و ریاست بیمارستان علوم عصبی هانوفر را بر عهده دارد. محل نمایشگاه های هانوفر نیز جزء بزرگترین نمایشگاه های دنیا محسوب می شود.

 
تاریخچه

شهر هانوفر در دوران قرون وسطی در کنار رودخانه لاینه ساخته شد و در ابتدا هوهن اوفر (Hohen Ufer) به معنای «کناره بلند» نامیده می شد. هانوفر، دهکده کوچکی برای ماهیگیری و قایقرانی بود تا اینکه در سده سیزدهم میلادی بر مساحت آن افزوده شد. کلیساهای اصلی شهر، باروی گرداگرد و سه دروازه آن در سده چهاردهم برپا شدند. در قرن شانزدهم میلادی، دوک کالِنبرگ، حاکم منطقه براونشوایگ−لونبورگ، تصمیم به انتقال مقر خود به هانوفر گرفت و دوک‌نشین وی از آن پس به «دوک‌نشین هانوفر» شناخته شد. فرزندان وی، موسوم به دودمان هانوور، بعدها پادشاهان بریتانیای کبیر گشتند.

 
اقتصاد و صنعت

شرکت فولکس واگن بزرگترین کارفرمای هانوفر بوده و در شمال شهر کارخانه ای بزرگ دایر کرده است. از دیگر کارخانه های مهم شهر نیروگاه سوخت زغال است. علاوه بر شرکت هایی که در این شهر هستند، هانوفر خانه بسیاری از شرکت های بیمه نیز محسوب می شود که اغلب در داخل کشور آلمان فعالیت می کنند. شایان ذکر است شرکت نمایشگاهی این شهر نیز سالانه نمایشگاه های زیادی را برگزار می کند و به همین دلیل بازرگانان و متخصصان زیادی از نقاط مختلف جهان برای شرکت در این نمایشگاه های تخصصی گرد هم می آیند.

علم و فرهنگ

از جمله معروفترین و مهمترین مراکز هنری هانوفر مرکز کستنر Kestnergesellschaft است که با داشتن بیش از 4000 عضو، بزرگترین جامعه هنری آلمان به شمار می رود. این مرکز که به نوعی موزه نیز می باشد، میزبان نمایشگاه هایی در زمینه های موسیقی، فیلم، معماری، نقاشی و مجسمه سازی است. علاوه بر این هانوفر دارای تاترها، موزه ها و سالن های ارکستر معروفی نیز می-باشد. شایان ذکر است بزرگترین و مهمترین دانشگاه هانوفر، لایپ نیتز (Leibniz University) نام دارد که سالانه دانشجویانی از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل در این دانشگاه بین المللی ثبت نام می نمایند.

 
گردشگری و جاذبه توریستی

از جمله نقاط دیدنی هانوفر می توان مکان های ذیل را نام برد:
•    دریاچه ماش (Maschsee)
•    کلیسای مارکت (Marktkirche)
•    موزه اشپرنگل (Sprengel Museum)
•    موزه ملی زاکسن (Lower Saxony Museum)
•    اپرای ملی هانوفر (Staatsoper)
•    شهرداری قدیم هانوفر (Old Town Hall)

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نقاط دیدنی هانوفر به سایت رسمی و سایت گردشگری این شهر مراجعه نمائید:

www.hannover.de/en
www.visit-hannover.com/en

 

 

 

 

منابع:

www.hannovermesse.de
www.en.wikipedia.org/wiki/Hanover

 مرکز نمایشگاهی هانوفر در سال 1947 تاسیس گشت. این مرکز بزرگ ترین مرکز نمایشگاهی در آلمان به شمار می آید و فضایی به وسعت 2 میلیون مترمربع را در اختیار دارد.
درآمد کل این شرکت نمایشگاهی در سال 2013 میلادی برابر 317 میلیون یورو بود و درآمد حاصل از فعالیت های برون مرزی آن به مرز 58 میلیون یورو رسید.
شمار غرفه گذاران سال 2013 میلادی به 22 هزار مورد رسید که 10 هزار غرفه گذار از خارج از آلمان بودند. همچنین 300 هزار نفر از مجموع یک میلیون و 800 هزار نفر بازدیدکننده نمایشگاه ها نیز از خارج از آلمان شرکت کرده بودند. شایان ذکر است که اجرای حرفه ای نمایشگاه های این شرکت به دست جمعاً 1100 پرسنل مجرب سپرده شده است که 215 نفر آنان در خارج از کشور آلمان شاغل هستند.
عمده فعالیت های مرکز نمایشگاهی هانوفر به چهار بخش تقسیم می شود: برگزاری نمایشگاه های تخصصی، اجرای نمایشگاه های میهمان، برگزاری اجلاس، همایش و سمینار و نیز برگزاری نمایشگاه های کالاهای مصرفی.
شرکت نمایشگاه های بین المللی هانوفر از معدود نمایشگاه های کشور آلمان است که دارای گسترده ترین حضور در اقصی نقاط دنیا است. همچنین حضور موفق شرکت-کنندگان و بازدیدکنندگان ایرانی در نمایشگاه های تخصصی شهر هانوفر در سال های اخیر همواره رو به رشد بوده است.

از جمله رویدادهای مهمی که با مشارکت هم وطنان عزیزمان در این قطب صنعتی و علمی برگزار می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- نمایشگاه جهانی فرش و کفپوش  (DOMOTEX HANNOVER)
- تکنولوژی اطلاعات – ارتباطات – نرم‌افزار و خدمات  (CeBIT)
- نمایشگاه بین‌المللی صنعتی  (HANNOVER MESSE)
- نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل صنعتی  (CeMAT Hannover)
- نمایشگاه بین‌المللی خودرو های سنگین  (IAA Nutzfahrzeuge)
- نمایشگاه بین‌المللی تکنولوژی فلز ورق  (EuroBLECH)
- نمایشگاه بین‌المللی مدیریت و خوراک دام و طیور  (EuroTier)
- نمایشگاه بین‌المللی صنایع چوب و جنگل  (LIGNA HANNOVER)
- نمایشگاه بین‌المللی بیوتکنولوژی  (BIOTECHNICA)
- نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات کشاورزی  (AGRITECHNICA)

 

 

 

منابع:

www.hannovermesse.de
www.en.wikipedia.org/wiki/Hanover

 برای دسترسی به نمایشگاه های کلن اینجا را کلیک نمائید.

برای دسترسی به نمایشگاه های کلن خارج از آلمان اینجا را کلیک نمائید.

نقشه سایت نمایشگاه های هانوفر:

سفر با قطار

خط راه آهن اصلی ایستگاه هانوفر 

از ایستگاه خط راه آهن اصلی هانوفر ، توسط خطوط 8 و 18 واگن های برقی به محوطه نمایشگاه راه پیدا میکنید. (ورودی های NORD 1 و 2) زمان سفر حدودا" 18 دقیقه.

ایستگاه Laatzen

مسافت از ایستگاه Laatzen  تا ورودی West 1 حدود 400 متر است. شما می توانید به صورت پیاده از طریق سیستم حمل و نقل هوایی، که ایستگاه را به محل نمایشگاه مرتبط می کند به محل نمایشگاه راه پیدا کنید.

 

استفاده از تاکسی

در زمان برگزاری نمایشگاه تاکسی ها در قسمت ورودی های NORD2 ، WEST1 و SUD1 پارک شده اند.

از مرکز نمایشگاهی تا فرودگاه حدود 30 دقیقه راه است، که البته بستگی به ترافیک شهر هم دارد. شرکت تاکسیرانی “Hello Taxi 3811” به مشتریان خود خدمات مناسبی ارائه می دهند. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به پایگاه الکترونیکی www.Taxi-Hannover.de مراجعه کنید.

 

حمل و نقل عمومی

در نظر داشته باشید برای استفاده از حمل و نقل عمومی باید بلیط تهیه شود، و کارت نمایشگاهی در این مورد فاقد اعتبار است. 

قطار حومه، قطار تراموا و اتوبوس

از مرکز شهر شما می توانید از طریق قطار حومه و خط تراموا و از منطقه جنوبی شهر به وسیله اتوبوس به نمایشگاه دسترسی پیدا کنید.

• خط تراموا 8 و 18، ورودی NORD 1 + 2 

از ایستگاه اصلی هانوفر از طریق ایستگاه های Kröpcke, Aegidientorplatz, Altenbekener Damm، و خط 8 راه آهن حومه Bothmerstraße، به نمایشگاه دسترسی داشته باشید

• خط تراموا 6 و 16، ورودی OST 3

از طریق ایستگاه های Kröpcke, Aegidientorplatz, Braunschweiger Platz, Bult, Tierärztliche Hochschule, Kronsberg به وسیله ی خط تراموا 6 و16.

• ایستگاه اتوبوس خطوط 340 و 341، ورودی SOUTH + WEST1

ایستگاه اتوبوس از Rethen, Pattensen,laatzen خطوط اتوبوس 340 و 341 در قسمت Gutenbergstraße (ورودی جنوبی نمایشگاه) و قسنمت Messe/Laatzen (ورودی غربی 1 – WEST1) توقف می کند.

اطلاعات بیشتر در مورد حمل و نقل عمومی شهر هانوفر را می-توانید از پایگاه اینترنتی www.uestra.de  و یا از وب سایت www.efa.de دریافت کنید.

خدمات ویژه B.M.F برای مسافران

در زمان نمایشگاه اتوبوس های شاتل از طرف B.F.M به صورت منظم از فرودگاه به نمایشگاه در حال سرویس دهی هستند.

"حرکت از ترمینال C فرودگاه به ورودی NORD2 نمایشگاه"

شما همچنین می توانید از خدمات Arrival Package, Departure Pakage, VIP Pakage استفاده کنید.

می توانید اطلاعات بیشتر در مورد خدمات مسافرتی BMF را در وب سایت: http://messeshuttle.bfm4you.de مطالعه کنید.