مرکز نمایشگاهی کلن

چاپچاپ

 شهر کلن (Cologne) چهارمین شهر بزرگ آلمان در ایالت نوردراین-وستفالن (North Rhine-Westphalia) و منطقهٔ راین-روهر (Rhine-Ruhr) است. جمعیت شهر بیش از یک میلیون نفر بوده که در مساحتی 405 کیلومتر مربعی قرار گرفته است. از میان این شهر رود راین می‌گذرد و به آن جلوه‌ای ویژه می‌بخشد. کلیسای معروف کلن مقر اسقف اعظم کاتولیک شهر است و دانشگاه کلن نیز یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. در کل کلن با بیش از دو هزار سال پیشینه، یکی از کهن ترین شهرهای آلمان به شمار می‌رود. از لحاظ فرهنگی نیز این شهر مرکز مهمی است و بیش از 30 موزه و هزاران گالری دارد.

 
تاریخچه

در قرن اول پس از میلاد شهر کلن تاسیس شد و تا مدت ها یکی از شهر های مهم امپراطوری روم بود. در قرون وسطی نیز یکی از مهمترین راه های تجاری بین غرب و شرق به شمار می-رفت و همین مسئله باعث رشد و افزایش جمعیت شهر شد. کلن نیز از جمله شهرهای آلمان بود که در طی جنگ جهانی به شدت ویران شد، به نحوی که 95 درصد جمعیتش را از دست داد. پس از جنگ جهانی برای بازسازی شهر ویران شده، عملیاتی پیچیده و منحصر به فرد صورت گرفت. امروزه کلن یکی از شهر های زیبا و مدرن آلمان محسوب می شود.

 
اقتصاد و صنعت

از دیرباز همواره شهر کلن نقش مهمی در تجارت و اقتصاد داشته و از طریق سیستم حمل و نقل پیشرفته اش با نقاط مختلف کشور آلمان و همچنین جهان در ارتباط است. به عنوان بزرگترین شهر منطقه، کلن دارای بازار بزرگی بوده و این بازار برای رشد اقتصادی خود به بهترین نحو بهره می گیرد. این شهرکه همواره در رقابت اقتصادی با همسایه خود شهر دوسلدورف است، اقتصاد خود را بیشتر بر پایه بیمه و صنعت رسانه بنا کرده  و شرکت های بزرگی همچون لوفتانزا، فورد و تویوتا نیز دفاتر اصلیشان را در کلن قرار داده اند. از دیگر عوامل مهم در اقتصاد شهر، صنعت نمایشگاهی آن به شمار می رود که سالانه درآمد زیادی را نصیب شهر می کند و متخصصان و بازرگان مهمی را از سراسر دنیا به خود جذب می نماید.

 
فرهنگ و علم

موزه های شهر کلن با داشتن اشیائی هنری و تاریخی با مشخصه رومی-آلمانی معروفیت جهانی دارند. موزه لودویگ (Museum Ludwig) نیز با داشتن کلکسیونی از آثار هنری مدرن از جمله آثار پیکاسو در اروپا جایگاهی منحصر به فرد را داراست. علاوه بر موزه ها، سالن های ارکستر معروفی نیز در شهر قرار دارند. از دیگر جاذبه های فرهنگی کلن، کارناوال کلن است. این کارناوال یکی از بزرگترین جشن های خیابانی دنیا بوده که سالانه در ماه نوامبر برگزار می شود.
دانشگاه ها و دانشکده های بسیاری نیز در شهر کلن قرار دارند و این شهر با داشتن بیش از شصت هزار دانشجو یکی از بزرگترین شهر های دانشجویی آلمان به شمار می رود. دانشگاه کلن که در سال 1388 تاسیس شده است، نیز قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه آلمان می باشد.

 
گردشگری و جاذبه توریستی

برخی از نقاط دیدنی شهر کلن از این قرار است:
•    کلیسای کلن (Cologne Cathedral)
•    کلیسای مارتین مقدس (Great St. Martin Church)
•    کلیسای تثلیث مقدس (Holy Trinity Church)
•    سیتی هال کلن (Cologne City Hall)
•    دروازه های قرون وسطی (Eigelsteintor, Hahnetor, Severintor)
•    خانه های متعلق به قرون وسطی (Gouzenich, Overstolzenhaus)

برای اطلاعات بیشتر در مورد سایر نقاط دیدنی کلن می توانید به سایت رسمی و سایت گردشگری این شهر مراجعه نمائید:

www.cologne.de
www.cologne-tourism.com

 

 

 

 

منابع:

 

www.koelnmesse.com
www.en.wikipedia.org/wiki/Cologne

 شرکت نمایشگاهی کلن در سال 1924 تأسیس شده است و سالانه حدود 80 نمایشگاه تخصصی و 2 هزار همایش در آلمان و دیگر کشورها برگزار می کند. نمایشگاه های کلن به طور کلی در فضایی به بزرگی 248،000 مترمربع سالن سرپوشیده و 100،000 مترمربع فضای باز برگزار می شوند. این مرکز نمایشگاهی در 25 بخش اقتصادی مهم فعال است.
نمایشگاه های کلن دارای بالاترین میزان مشارکت بین المللی هستند. در این نمایشگاه ها بیش از 44،000 شرکت خارجی از بیش از 120 کشور حضور می یابند. شمار بازدیدکنندگان نمایشگاه های این شهر سالانه به 5 میلیون و 200 هزار نفر میرسد که از حدود 220 کشور به شهر کلن سفر می کنند. مشارکت 60 درصدیِ غرفه گذاران خارجی، و خارجی بودن بیش از یک سوم بازدیدکنندگان، مهر تائیدی بر میزان بالای مشارکت بین المللی آن است. همچنین تقریباً 24،000 خبرنگار باسابقه و معتبر از سرتاسر جهان سالانه از نمایشگاه های مهم این شهر اخبار تهیه و منتشر می کنند.
شرکت نمایشگاه های بین المللی کلن نمایشگاه های تخصصی در بخش های دکوراسیون داخلی و طراحی، غذا، رسانه ها و سرگرمی های دیجیتال، فناوری غذایی، تجهیزات مورد نیاز کودکان، جوانان و آموزش، لوازم منزل، هنر، بهداشت و تندرسی برگزار می کند.
شایان ذکر است که فعالیت های این شرکت خوش نام، منحصر به شهر کلن و کشور آلمان نیست؛ بلکه برای مثال در کشورهای امارات متحده عربی، برزیل، تایلند، روسیه، ژاپن، چین، سنگاپور و هندوستان نیز نمایشگاه های متعددی برگزار می کند.

در ادامه عناوین پرطرفدارترین نمایشگاه ها در میان بازدیدکنندگان و غرفه گذاران ایرانی را مشاهده می فرمائید:
- نمایشگاه بین‌المللی مواد غذایی (ANUGA)
- نمایشگاه بین‌المللی شیرینی، شکلات و بیسکویت (ISM)
- نمایشگاه بین‌المللی سرگرمی و بازی‌های رایانه‌ای (GAMESCOM)
- نمایشگاه بین‌المللی صنایع غذایی (Anuga FoodTec)
- نمایشگاه بین‌المللی دندانپزشکی (IDS)
- نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات صوتی و تصویری (PHOTOKINA)
- نمایشگاه بین‌المللی تولید مبلمان و دکوراسیون داخلی چوبی (INTERZUM)


 

 

 

 

منابع:

www.koelnmesse.com
www.en.wikipedia.org/wiki/Cologne

 برای دسترسی به نمایشگاه های هانوفر اینجا را کلیک نمائید.

برای دسترسی به نمایشگاه های هانوفر خارج از آلمان اینجا را کلیک نمائید.

نقشه سایت نمایشگاه های کلن:

1. توسط  مترو 

- خطوط مترو 1 و 9 : ایستگاه: Bahnhof Deutz (از ایستگاه فوق تا ورودی جنوبی به صورت پیاده حدود 3 دقیقه زمان می برد.)

- خطوط مترو 3 و 4 ایستگاه: Koelnmesse (خطوط فوق مستقیما در ورودی شرقی نمایشگاه توقف می کنند.)

 

2. توسط خطوط راه آهن آلمان (Deutche Bahn)

- ایستگاه قطار Messe/Deutz کلن (مسافت تا نمایشگاه حدود 3/0 کیلومتر): ما به شما پیشنهاد می دهیم که در این ایستگاه پیاده شوید. از ایستگاه فوق تا ورودی جنوبی نماشگاه حدود 3 دقیقه به صورت پیاده زمان می برد.

- ایستگاه اصلی کلن (مسافت تا نمایشگاه حدو 5/1 کیلومتر): در صورت توقف قطار در ایستگاه فوق شما از طریق 4 مسیر میتوانید به نمایشگاه دسترسی پیدا کنید.

- توسط “S-Bahn” راه آهن حومه از ایستگاه اصلی کلن به ایستگاه Messe/Deutz کلن

خطوط  S6 ,S11 ,S12 و S13 S-Bahn  از ایستگاه اصلی کلن به ایستگاه Messe/Deutz کلن در فواصل منظم حرکت می کنند. این ایستگاه در جهت مخالف ورودی جنوبی است.

 

3. به صورت پیاده از روی پل “Hohenzollern”

توسط ورودی اصلی از ایستگاه اصلی کلن خارج شوید. مسیر پل Hohenzollern پشت کلیسای جامع کلن قرار دارد. در طرف دیگر پل تابلوهای راهنمای نمایشگاه را دنبال کنید.

 

4. توسط کشتی

توسط خروجی “Breslauer Platz” از ایستگاه اصلی کلن خارج شوید. دست راست، پایین، به سمت اسکله راین بروید، در این قسمت شما به  کشتی ها دسترسی پیدا می کنید. بعد از عبور به تابلوهای راهنما نمایشگاه توجه کنید. می توانید با تماس با شماره 4922138438+ از زمان حرکت کشتی ها مطلع شوید. 

 

5. توسط تاکسی 

از ایستگاه اصلی کلن توسط ورودی اصلی خارج شوید. در آنجا ایستگاه تاکسی قرار دارد.

 

6.از فرودگاه

فرودگاه Cologne-Bonn (مسافت تا نمایشگاه حدو 16 کیلومتر)

توصیه می شود چنانچه از فرودگاه های کلن/بن وارد می شوید از طریق خطوط راه آهن سفر کنید. هم چنین می توانید توسط تاکسی و یا اجاره کردن ماشین سفر کنید.