نمایشگاه بین المللی لایپزیک

چاپچاپ

لایپزیگ (Leipzig) با ۵۰۰ هزارنفر جمعیت از شهرهای بزرگ و مهم شرق آلمان و ایالت زاکسن (Saxony) است. این شهر از زمان امپراطوری روم شهری تجاری محسوب شده و در تقاطع دو مسیر تجاری مهم در قرون وسطی قرار گرفته است. علاوه بر این، لایپزیک زمانی یکی از مهمترین مراکز فرهنگی و آموزشی اروپا به شمار می رفته و امروزه نیز از لحاظ اقتصادی بسیار رشد کرده چنانچه گوته شاعر آلمانی این شهر را پاریس کوچک لقب داده ‌است. یکی از برجسته ترین خانه های اپرا و یکی از مدرن ترین باغ-وحش های اروپا نیز دراین شهر می باشد. علاوه بر این درطی مطالعه ای که در سال 2013 صورت گرفت، لایپزیک به عنوان بهترین شهر برای زندگی در آلمان، انتخاب شد از این رو است که سالانه گردشگران زیادی علاقمند به بازدید از این شهر زیبا هستند.

تاریخچه

لایپزیگ در قرن ۱۱ میلادی بنیان نهاده شد و از آغاز تأسیس، به مرکزی تجاری و شهری نمایشگاهی شهرت داشته است. پس از جنگ جهانی این شهر در محدوده آلمان شرقی قرار گرفت و از لحاظ فرهنگی و اقتصادی اهمیت خود را از دست داد اما پس از اتحاد دو آلمان مردم لایپزیک با بازسازی مکان های تخریب شده و ایجاد یک سیستم حمل و نقل مدرن جایگاه گذشته شهر را به آن باز گرداندند.

اقتصاد و صنعت

امروزه لایپزیک یک مرکز اقتصادی مهم در آلمان است و شرکت های خودروسازی بی-ام-دبلیو و پورشه خطوط تولید بزرگی در شمال این شهر دارند. این شهر در زمینه تبادل انرژی پیشرو بوده و و مرکز تبادل انرژی اروپا نیز در شهر لایپزیک قرار دارد. به غیر از شرکت هایی که در این شهر فعالیت می کنند، مدارس و دانشگاه های لایپزیک هم سالانه موفق به جذب میلیون ها یورو سرمایه می شوند.

 
علم و فرهنگ

دانشگاه لایپزیگ یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های آلمان و اروپا است که در سال ۱۴۰۹ میلادی توسط فردریک اول حاکم ایالت زاکسن تأسیس گردید. گوتفرید ویلهلم لایبنیتز (Gottfried Wilhelm Leibniz) دانشمند آلمانی و ریچارد واگنر (Wilhelm Richard Wagner) موسیقی دان آلمانی از مشاهیری هستند که در لایپزیگ متولد شدند. به علاوه باخ، موسیقیدان معروف، در کلیسای شهر لایپزیک به اجرای قطعات موسیقی می-پرداخته است. شایان ذکر است، تحقیقات طراز اولی که در زمینه پزشکی و بیوتکنولوژی در این شهر صورت می گیرد، شهرت جهانی دارد.

 
گردشگری و جاذبه توریستی

از جمله نقاط دیدنی شهر لایپزیگ میتوان موارد ذیل را نام برد:
•    کلیسای سنت نیکولاس (St Nicholas Church)
•    یادبود جنگ (Mounment of the Battle of Nations)
•    موزه لباس (Gewandhaus Leipzig)
•    موزه هنر های تجسمی (Museum der Bildenden Kounste)
•    دانشگاه لایپزیک (Leipzig University)
•    دریاچه کاسپوندر (Conspundener see)

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نقاط دیدنی شهر لایپزیک به سایت رسمی و سایت گردشگری این شهر مراجعه نمائید:

www.english.leipzig.de
www.leipzig.travel/en

 

 

 

 

منابع:

www.leipziger-messe.com
www.en.wikipedia.org/wiki/Leipzig

 

 

اولین نشانه های خرید و فروش به سبک نمایشگاهی در لایپزیک به هزاران سال قبل باز می گردد اما اولین نمایشگاهی که به طور رسمی در اسناد تاریخی ثبت شده است، در سال 1165 برگزار شده است. در سال 1895 نوعی نمایشگاه در این شهر برگزار شد که مادر نمایشگاه های امروزی به شمار می رود و این تاریخ را می توان تولد نمایشگاه های مدرن جهان نامید. 

شرکت نمایشگاهی لایپزیک بعد از اتحاد دو آلمان در سال 1990 تاسیس شد و امروزه یکی از مهمترین و تواناترین مجریان نمایشگاهی در سطح جهان است. این مرکز دارای 111 هزار متر مربع فضای سرپوشیده و 70 هزار متر مربع فضای باز است.
10 هزار غرفه گذار و 1.4 میلیون بازدیدکننده متخصص و بازرگان در 33 نمایشگاه برتر این شهر در سال 2012 شرکت کردند.
شایان ذکر است این مرکز نمایشگاهی 5 شرکت تابعه و 22 نماینده در کشورهای مختلف دارد که در برگزاری حرفه ای این نمایشگاه ها همکاری می نمایند.

از جمله نمایشگاه های مهم لایپزیک می توان نمایشگاه های ذیل را نام برد:
-    نمایشگاه اتوموبیل (AMI)
-    نمایشگاه نگهداری و خدمات اتوموبیل (AMITEC)
-    نمایشگاه کتاب لایپزیک

این شهر در ایران نمایندگی ندارد و خواهشمند است در صورت نیاز به هر گونه اطلاعات تکمیلی و یا خدمات غرفه گذاری و بازدید، مراتب را از طریق فرم درخواست اطلاعات برای این مرکز ارسال نمائید.

 

 

 

 

منابع:

www.leipziger-messe.com
www.en.wikipedia.org/wiki/Leipzig

جهت مشاهده نمایشگاه های لایپزیک اینجا را کلیک نمائید.

نقشه سایت نمایشگاه های لایپزیک

دسترسی از طریق خودرو سواری:

-از طریق بزرگراه های A14 ،A9 ،A38

-از طریق بزرگراه Bundesstrasse 2 که مستقیما مرکز نمایشگاهی را به شهر لایپزیک متصل می کند.

دسترسی از طریق قطار:

از طریق خطوط S1 ،S2 ،S5 ،S5X که متعلق به S-Bahn سریع السیر هستند. چنانچه مایل به استفاده از قطار پس از خروج از فرودگاه باشید نیز می توانید از خطوط S5 و S5X استفاده نمائید.

همچنین خط تراموا 16 نیز شما را به مرکز نمایشگاهی خواهد رساند.

دسترسی از طریق فرودگاه:

چه از طریق تاکسی و چه از طریق قطار، فاصله فرودگاه لایپزیک از مرکز نمایشگاهی کمتر از ده دقیقه است که چنانچه علاقمند باشید حتی می توانید از کمپانی های اجاره خودرو در فرودگاه ماشین کرایه کنید.

ایستگاه تاکسی در ورودی غربی ترمینال B قرار دارد.